Warszawski Triathlon Zimowy

Warszawski Triathlon Zimowy

W miniona sobotę wystartowałem podczas XXVII edycji Warszawskiego Triathlonu Zimowego w konkurencji sztafet. Był to mój debiut w tej świetnej imprezie. Zawody rozgrywane są na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie. Rywalizacja sztafet podzielona jest na trzy konkurencję: bieg przełajowy na dystansie 4km, jazda na łyżwach 2km oraz wyścig kolarski na dystansie 10km. W skład mojej drużyny POL-MOT AUTO - CCC - KAWA KAMP oprócz mnie weszli: Bartosz Chojnacki (jazda na łyżwach ) oraz Banaszek Alan (duży talent kolarski, Mistrz Europy jun. w kolarstwie szosowym).

WTZ7

Do mnie należało otwarcie sztafety. Od samego startu obejmuje prowadzenie w stawce 60 drużyn. Do strefy zmian dobiegam jako pierwszy z ponad 30 sekundową przewagą nad drugą drużyną. Trasa podczas biegu nie należy do najłatwiejszych. Rywalizacja rozgrywa się po tzw. "agrafce".  W tym roku dodatkowo dużym utrudnieniem był znajdujący się na trasie śnieg oraz niska temperatura powietrza. Uważam jednak, że taki start świetnie wpisuje się w plan treningowy okresu przygotowawczego. Jak dla mnie jest świetnym przerywnikiem w treningu bez jego odpuszczania. Takie starty traktuje jako jeden ze środków przygotowania do celu głównego.

WTZ1fot. Zbigniew Świderski

Drugi na trasę w naszej drużynie wyruszył Bartłomiej Chojnacki. Podczas swojej zmiany dokłada kolejne 20 sekund, co pozwala Alanowi Banaszek ruszyć na trasę rowerową z minutową przewagą nad drugą drużyną. Po świetnej jeździe rowerowej Alana kończymy rywalizację z blisko dwuminutową przewagą nad drugą drużyną: airbike.pl. Trzecia na mecie melduje się ekipa Żoliber.

WTZ6fot. Zbigniew Świderski

Bardzo dziękuje Bartoszowi Chojnackiemu za zaproszenie do drużyny. Gratulacje także dla organizatorów za świetnie zorganizowaną imprezę, za rok wrócę tu na pewno.

Login to post comments