Bieg Mikołajkowy

Bieg Mikołajkowy

W jesienno-zimowym okresie przygotowawczym, zwracam szczególną uwagę na rozwój ogólnej wytrzymałości. Okres ten spełnia bardzo istotną rolę. Duża objętość treningowa, w tym spora ilość godzinowa spędzona na rowerze, ćwiczenia siły biegowej w połączeniu z brakiem treningu wytrzymałości specjalnej  powodują, że nogom brakuje energii i świeżości. Jako przerywnik w tym czasie aplikuję starty w biegach ulicznych. Zawody te traktuję jako jeden z środków treningowych mających na celu sprawdzenie wytrzymałości biegowej. Oczywiście nie są to zawody podczas, których walczę o życiówki. Nie ten czas, nie ten okres.

Bieg Mikołajkowy 2015Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/BiecDalej

W miniony weekend  tradycyjnie wystartowałem na warszawskim Żoliborzu w Biegu Mikołajkowym. Trasa płaska, dość szybka, zlokalizowana w okolicy Centrum Olimpijskiego, biegnąca Pasem Nadwiślańskim w kierunku Centrum i z powrotem. Zamierzałem w tym biegu  "złamać" 33 minuty. Nie ma lekko – uzyskałem  33:06. Zawody ukończyłem na 6 pozycji, wygrywając kategorię wiekową. Całość przebiegłem w miarę równym tempem. Nie było mocy, aby się zerwać na ostatnich 3 kilometrach, jak sobie założyłem. Międzyczasy na poszczególnych kilometrach wychodziły pomiędzy 3:15 - 3:20/km. W nogach czuć było dużą objętość treningową i brak świeżości, ale właśnie tak miało być.  Wierzę, że solidna robota, którą wykonałem do tej pory i to co planuję jeszcze wykonać odda podczas startów w sezonie triathlonowym. Kolejny biegowy sprawdzian formy to 15km w połowie stycznia podczas Biegu Chomiczówki.

BM

Jak zawsze mogłem liczyć na mocne wsparcie ekipy #dawajkach czyli rodziców, Doroty oraz Staśka. Dzięki za to, że mnie wspieracie na każdym momencie moich zmagań sportowych... ale i nie tylko.

 

 

Login to post comments