XXV Bieg Soczewki

XXV Bieg Soczewki

Już tradycyjnie w połowie października staje na starcie 11,5km krosowego Biegu Soczewki, jednego z najstarszych biegów w Polsce. W tym roku zawody rozegrane zostały już po raz trzydziesty piąty !!! Pierwszy swoje biegowe szlify zdobywałem prawie 20 lat temu właśnie w tych zawodach. Trasa przez te lata mocno ewoluowała i dopiero od 2008 roku bieg jest rozgrywany na pięknej leśnej trasie wokół jeziora w Soczewce.

Zawody rozgrywane są na dwóch pętlach. Wg. mnie teraźniejsza trasa ma najwięcej uroku. W tym roku w wyniku mocno padającego deszczu było dodatkowo bardzo grząsko i błotniście co było dużym utrudnieniem w utrzymaniu mocnego tempa.

Na starcie tegorocznego Biegu Soczewki oprócz najlepszych płockich biegaczy stanęli również mocni zawodnicy spoza naszego regionu. Zapowiadała się więc zacięta rywalizacja o pierwszą „trójkę”.

BiegSoczewka2015 0656

Pierwszy kilometr spokojny, „rozpoznawczy” podczas, którego klaruje się kilkuosobowa grupa. Na drugim kilometrze postanawiam „podkręcić” tempo i nasz peleton zaczyna się rozciągać. Trzeci kilometr poprawka późniejszego zwycięscy Piernikowskiego Damiana i zostajemy już tylko we dwóch na czele stawki. Pierwszą pętle pokonujemy w czasie 19:12. Biegnie się bardzo dobrze. Ja uwielbiam biegać w takich warunkach.

BiegSoczewka2015 0843

Mój rywal kilkakrotnie próbuje mnie zgubić, co jakiś czas zrywając tempo. Do około 8km skutecznie odpieram jego ataki. Jednak w połowie ósmego kilometra udaje mu się uzyskać nade mną około 20 metrową przewagę, która utrzymuje się już do mety. Zawody kończę na drugiej pozycji z czasem 38:35. Daje to średnią na tej niełatwej trasie około 3:19/km. Jestem bardzo zadowolony. Poprawiam swój ubiegłoroczny czas o blisko 20 sekund, a w zeszłym roku warunki do biegania były zdecydowanie lepsze.

BiegSoczewka2015 1633

BiegSoczewka2015 2636

Podczas tych zawodów z dumą tradycyjnie już reprezentowałem barwy KJ CREW. Jako zespół kończymy drużynowe zmagania na III pozycji.

BiegSoczewka2015 2767

Teraz czas na dużą objętość treningową, a kolejny sprawdzian formy podczas Biegu Mikołajowego rozgrywanego na warszawskim Żoliborzu.

Autorem zdjęć jest Studio AP, Andrzej Łukasiak, Przemysław Falkowski. Pełna galeria z zawodów.

Login to post comments