Triathlon Przechlewo

Triathlon Przechlewo

Na ostatni triathlonowy start w tym sezonie wybrałem  zawody rozgrywane w Przechlewie. Niestety w tym roku pogoda nie rozpieszczała zawodników, a także kibiców. Pochmurno, wietrzenie z licznymi opadami – taką pogodą charakteryzowały się ostatnie zawody z cyklu Enea Tri Tour.

Pierwszego dnia zmagań rozgrywane były wyścigi  na „połówce” oraz sztafety na dystansie 56,5km (950m-45km-10,5km). Wspólnie z Arturem Mielochem oraz Marcinem Kęsy  wystartowałem właśnie w rywalizacji sztafet.
Nasz team Kawa Kamp stanął do walki  wśród 40 drużyn. Na pierwszej zmianie w naszej drużynie płynął Artur Mieloch. Ten etap rywalizacji kończymy na piątej pozycji z czasem 14:04, z około 3 minutową startą do liderów.  Szybka zmiana z Arturem i ruszam w pogoń za prowadzącymi zespołami. Podczas tego startu zamierzałem  przetestować jazdę na pełnym kole, w niełatwym, pagórkowatym terenie. W tym roku musieliśmy się dodatkowo zmagać  z porywistym bocznym wiatrem – nie było lekko. Trzeba było mocno trzymać kierownicę żeby nie wpaść w pobliskie pole.
Wracając do zawodów… 3 minutową stratę do pierwszego zawodnika odrabiam po przejechaniu około 20 kilometrów. Jedzie mi się luźno i czuję moc „pod nogą”. Wykręcam pierwszy czas roweru 01:06:46. Pozwala to Marcinowi wybiec z około 2 minutowa przewaga nad drugim zespołem. Marcin po bardzo szybkim biegu 36:09 powiększa przewagę do blisko 7 minut nad drugą sztafetą. Wygrywamy zawody z czasem 02:00:20. Dzięki chłopaki za ten start i świetną zabawę.Drugiego dnia zawodów – w niedziele zaplanowałem pływanie na dystansie olimpijskim. Chciałem zrobić dobry, mocny trening pływacki, a także zorientować się – ile brakuje mi do najlepszych pływaków w kraju. Odcinek 1500m przepływam w czasie 22:28. Mam świadomość, że muszę nad tą konkrecją mocno popracować.
Nie był to jednak mój ostatni start w tym sezonie… Zamierzam  w niedzielę wystartować w moim rodzinnym Płocku na dystansie półmaratonu,. Trzymajcie kciuki, zapowiada się super walka podczas Półmaratonu Dwóch Mostów.

Login to post comments